Kolozsvári egyetemi oktatók a magyarokat becsmérlő „védelmében”

Kolozsvári egyetemi oktatók a magyarokat becsmérlő „védelmében”

Ötszáz egyetemi oktató, tudós állt ki Melegh Attila migrációkutató mellett, akit Orbán Viktor az évértékelőjében Soros-aktivistaként említett.

A magyar kormányfő az évértékelőn így fogalmazott: „itt van az európai ideologikus értelmiségnek az a fajtája is, amely állandóan Európa átalakításával kísérletezik. Jól fejlett példánya ez utóbbinak az a magyar Soros-szervezeti aktivista, aki azt találta mondani, hogy szinte mindenhonnan olyanok érkeznek hozzánk, akik jobbak, mint a hazai népesség. (…) Az ő nézőpontjukból a migránsok valóban jobb alapanyagot jelentenek. A magyar nép nagylelkűségét és mély toleranciáját mutatja, hogy sértetlenül és vidáman élhetik az életüket közöttünk azok, akik ennek a tervnek a végrehajtásán mesterkednek.”

Melegh Attila migrációkutató, a Budapesti Corvinus Egyetem docense a menekülthullámról azt nyilatkozta a balliberális médiának, hogy „szinte mindenhonnan olyanok érkeznek hozzánk, akik jobbak, mint a hazai népesség”. Ezt utólag azzal magyarázták, hogy a magyarságot becsmérlő minősítésével csupán azokra a kutatásokra hivatkozott, amelyek alapján a 2015 előtt Magyarországra bevándorló személyek iskolázottabbak és a munkaerőpiacon nagyobb arányban aktívabbak voltak a helyi lakosságnál.

A kutató melletti szolidaritásképpen valakik „petíciót” indítottak el az interneten Nyilatkozat a tudomány, a civilek és a közbizalom védelmében címmel, amely főként az egyetemi szférában terjedt el. A „tudományos igazság keresése, a kutatás szabadsága, valamint a civil önszerveződés és a segítségre szorulók támogatása” jegyében fogalmazott kiáltvány aláírói között a Kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem több oktatója is szerepel (Csata Zsombor, Geambașu Réka, Kiss Dénes, Pásztor Gyöngyi, Péter László, Salat Levente, Szilágyi N. Sándor), de a Sapientia EMTE-ről is csatlakozott egy (Sólyom Andrea).

 

Facebook
Érintő hírportál