Mihályfalvi havilap közpénzen és energiaszolgáltató váltás a közintézményeknél

Mihályfalvi havilap közpénzen és energiaszolgáltató váltás a közintézményeknél

Hat napirendi ponttal és „egyebekkel” kezdődött az év utolsó rendes havi tanácsülése Érmihályfalván.
A képviselő-testület szerdán tartott ülésén Pap Sándor néppártos önkormányzati képviselő elnökölt.

A már megszokott költségvetés módosítás után szóba került egy új havilap létrehozása is, Mihályfalvi Napló címmel, amely havi 1200 lejbe kerül majd a városnak, januártól. A Néppárt frakciója felvetette a kérdést, ki garantálja majd, hogy az adófizetők pénzén nem kampánylapot fog-e indítani az RMDSZ-es frakció. Nyakó József polgármester ígéretet tett, hogy tiszteletben fogják tartani (mint hajdan az „üvegzseb” fogalmát), a lap közéleti információkat tartalmazó jellegét. Mind magyar, mind pedig román nyelven.

Karsai Attila alpolgármester arról informálta a képviselő-testületet, hogy lehetőség nyílt választani az energiaszolgáltatók között. A városnak előnyös ajánlatot tett az elektromos energia szolgáltatására az E-On cég. Ennek következtében az Electricatól is ajánlatot kért az önkormányzat. A jobb ajánlatot az E-On tette, mivel az elektromos áram mellett a gázt is egy csomagban szolgáltatja. Az áramot tekintve ez mintegy 30 százalékos, a gáz pedig 13 százalékos megtakarítást jelent a városi költségvetésnek.
A szerződés januártól lép életbe, és csak a városházát és a hozzá tartozó közintézményeket, illetve a közvilágítást érinti.

Az egyik napirendi ponthoz kötve szó esett a majdani csatornahálózat használati díjáról is, amellyel kapcsolatban Dr. Szilágyi Ferenc néppártos önkormányzati képviselő azt a kérdést intézte a polgármesterhez, hogy azoknak is kell-e majd fizetniük szennyvízdíjat, akik nem csatlakoznak rá a hálózatra. Nyakó biztosította Szilágyit, hogy akik nem veszik igénybe a szolgáltatást, azoknak természetesen nem számítják fel. A kérdésből adódóan következett, hogy akkor a lakosság azon hányada, akik nem veszik igénybe a szelektív szemétszállító cég szolgáltatását, mivel nincs szelektálandó hulladékuk (üveg, papír, műanyag stb.) miért kell fizetniük egy el nem végzett szolgáltatásért? Ugyanakkor a cég a saját nyersanyagának (amelyből a profitja származik) elszállítását miért fizettetik meg erőszakosan  az emberekkel (az évi adóhoz csatoltatva), méghozzá az önkormányzaton keresztül, holott a cégektől meg felvásárolja azt az aradi cég.
Kérdések sokasága tartozna még mindig ehhez az annyit vitatott témához, amelynek helyi fonákságait folyamatosan az ezt szabályozó uniós törvényre hárítják.

Sütő Éva

Facebook
Érintő hírportál