Bemutatkoznak a Néppárt érmihályfalvi szervezetének tanácsosjelöltjei (2.)

Bemutatkoznak a Néppárt érmihályfalvi szervezetének tanácsosjelöltjei (2.)

Az elmúlt héten ismertettük a Néppárt érmihályfalvi tanácsosjelöltjeinek egy részét. Ezúttal néhány mondatban bemutatásra kerül a következő csoportot is. A bemutatkozás nem a választási listán való besorolás szerint történik, hanem a beérkező adatok sorrendje szerint:

Bató Tímea Gabriella

Bató Tímea Gabriellának hívnak. Érmihályfalván születtem, tanulmányaimat is itt kezdtem.  A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetemen, a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetemen, illetve Nagyszalontán folytattam felsőfokú tanulmányaimat. Szociálpedagógusi és óvó-tanítóképző diplomát szereztem. Jelenleg óvónőként dolgozom. Szabadidőmben szívesen foglalkozom kézművességgel, hímzéssel. Több foglalkozáson is részt vettem, ahol a gyerekekkel közösen alkottunk használati, illetve dísztárgyakat. Úgy gondolom, hogy nagy szükség lenne több ilyen irányultságú rendezvényre, mivel a gyerekek igénylik és kicsit kimozdulnának a számítógép fogságából.Pedagógusként azt vallom, hogy minden gyermek megérdemli a figyelmet, törődést, kiegyensúlyozott, boldog gyermekkort.

Bató Ibolya Katalin

Nagyváradon születtem 1961-ben. Érmihályfalván nevelkedtem, itt jártam iskolába, 1980-ban érettségiztem. A helyi varrodában kezdtem el dolgozni, ahol időközben szakképesítést szereztem. Férjemmel, két lányommal éljük mindennapjainkat városunkban. Fontos számomra a család és a gyerekek. A mai gyerekek kezében van a jövő kulcsa. Hiszem, hogy minden foglalkozás, rájuk irányuló figyelem részünkről hasznossá válik. Lehetséges jövendőbeli tanácsosként szeretnék hozzájárulni minden olyan program, foglalkozás megszervezéséhez, lebonyolításához, amely a gyerekek javát szolgálja. A mi felelősségünk, hogy minden gyermek tartalmas, kiegyensúlyozott, boldog életet élhessen.

Bíró Edith Angéla

1970-ben születtem Érmihályfalván. Beteggondozói végzettséggel rendelkezem, de főállásban fodrászként dolgozom. Egy gyermek édesanyja vagyok. Önkormányzati képviselőként egyik fő szempontnak tartanám a városi turizmus fejlesztését (vannak Érmihályfalvának híres személyiségei, akikre büszkék lehetnénk, ugyanakkor természeti csodái is, amelyeket ilyen célokra fel lehetne használni). Továbbá az utak, utcák járhatóvá tételére, illetve a csatorna- és vízhálózat befejezésére összpontosítanék. Ugyanakkor szorgalmaznám az ügyfelek jobb kiszolgálást a városházán.

Laskovics István

1990-ben születtem Margittán. Gyermekkoromat Érmihályfalván töltöttem, általános és középiskolai tanulmányaimat a helyi tanintézetekben végeztem. 2012-ben a Debreceni Egyetem Mezőgazdasági-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdasági Karán szereztem agrármérnöki diplomát. A 2014-es évtől az Érmelléki Gazdák Egyesületénél irodavezető, illetve falugazdászi munkakört töltök be segítve a kisgazdák, kistermelők értékesítési lehetőségeit a megyeközpontban szervezet nagyvásárok keretében. Végzettségemből és munkakörömből adódóan tanácsosi tisztségben nagy hangsúlyt fektetnék a mezőgazdaság támogatására, ezen belül a mezőgazdasági termékek feldolgozását szorgalmaznám, valamint használaton kívüli területek hasznosítását (erdősítés). Emellett fontosnak tartom a közintézmények és lakosok közötti kommunikáció javítását, valamint az ügyintézések menetének felgyorsítását és leegyszerűsítését céloznám meg.

Kecskés Zoltán

33 éves vagyok, nőtlen. Helyben érettségiztem, felsőoktatási intézményeket is látogattam: Kolozsváron, a Babeș-Bolyai Tudományegyetemre jártam, ahonnan környezetvédelmi diplomával távoztam. Debrecenben alkalmazott ökológia szakirányban végeztem a mesterképzést, 2013-ban. Kedvenc időtöltésem – már szakmámból eredően is a biciklizés, a természetjárás, a színjátszás. Azért jelentkeztem a tanácsosi tisztség-jelölésre, mert itt szeretnék maradni – sok fiatallal ellentétben –, és itt szeretnék boldogulni, illetve segíteni egy jobb, élhetőbb város megteremtésében.

Rubletzky Márta

1952-ben születtem a Szatmár megyei Szilágypéren. A nagykárolyi Pedagógiai Líceum óvónői szakán végeztem 1972-ben. Ugyanaz év szeptemberétől, mint óvónő dolgoztam Érmihályfalván, pontosan 2012-ig, amikor negyven év szolgálat után nyugdíjba vonultam. Azóta EMNT- és EMNP-tag vagyok, és mint önkéntes tevékenykedem. Tanácsosi terveim közül említeném a szemét és az ivóvíz örökzöld problémáinak megoldása, a lakosság tájékoztatása a város valós helyzetéről, egy szociális alap létrehozása, megfelelő szakemberek bevonásával nyomon követni az idős és egyedül álló emberek helyzetét, megoldani az egészségügyi, élelmezési, netán takarítási, vagy egyéb problémáikat.

Hegedűs Attila

Érmihályfalván születtem 1964-ben és a helyi Mezőgazdasági Főgimnáziumban érettségiztem. Később tv-szerelői szakképesítést szereztem. Református vallású vagyok, két gyermek édesapja. Jövőbeli terveimet tekintve nagy hangsúlyt fektetek az Érmellék jellegzetes szakágára – a tradicionális szőlészet és borászat helyreállítására, valamint támogatására. Fontos szempont számomra továbbá a köztisztaság megőrzése városunkban, valamint az utak-utcák járhatóvá tétele. Kiemelt figyelmet fordítok a környezetvédelmi előírások betartására. Céljaim között a munkahelyteremtés elsődleges szempont.

(folytatás köv.)

Facebook
Érintő hírportál