Cey-Bert Róbert Gyula könyvbemutatója Nagyváradon

Cey-Bert Róbert Gyula könyvbemutatója Nagyváradon

A Magyar Polgári Egyesület évek óta jelen van a nagyváradi és Bihar megyei közéletben. Civil egyesületként számos programot, rendezvényt szervez a kulturális előadásoktól kezdve, a szórványban kifejtett tevékenységen át a különböző előadásokig, könyvbemutatókig.

Tisztelettel meghívjuk Önt a Polgári esték rendezvénysorozat egyik legközelebbi előadására, a Lorántffy Zsuzsanna Református Egyházi Központ múzeumtermébe, ahol Cey-Bert Róbert Gyula író, gasztronómiai szakértő tart könyvbemutatóval egybekötött előadást október 25-én, csütörtökön 17 órától. Az Egyházi Központban a szerző és Püski István, a Püski Kiadó igazgatója mutatja be A Szabadságharcos – egy élet 1956 szellemében című kötetet.

Cey-Bert Róbert Gyula 1938-ban született a Somogy megyei Bádudvarnokon. 1956 októberében részt vett a budapesti harcokban, majd menekülni kényszerült Magyarországról.

Genfben járt egyetemre, ahol elvégezte a Gazdaságtudományi szakot és a szociológiát, majd az étkezési szokások pszichológiájából írta meg doktori disszertációját Párizsban a Sorbonne Egyetemen.

1981-ben átköltözött a Távol-Keletre, ahol egy gasztronómiai Kutató Intézetet alapított, majd a leghíresebb luxusszállodák és repülőtársaságok tanácsadójaként dolgozott

1984-ben megválasztották Bangkokban a Gasztronómiai Világtanács főtitkárává, 1996-ban pedig Mexikóvárosban a Gasztronómiai Világszövetség elnökévé.

Távol-Keleti tartózkodása idején több magyar őstörténeti kutatást végzett Ujguriában, Tibetben, Mongóliában és vallástörténeti kutatásokat Burmában, Laoszban és Thaiföldön. Kutatásai során ismerte meg a burmai őserdőkben a Karenni népet, akik mellett fegyverrel is harcolt az elnyomó kormányerőkkel szemben

1996-ban telepedett vissza Magyarországra, ahol egyetemi tanárként dolgozott és számos könyvet írt a gasztronómia és a magyar történelem, őstörténelem témakörében.

A „Szabadságharcos” 1956 tovább élő szellemiségének lélekemelő és lélekerősítő regénye!

Több könyvet írtak már 1956-ról, de egyik sem adta vissza a szabadságharc lélekemelő szellemiségét. Cey-Bert Róbert Gyula nem történelmi dokumentumot írt, hanem olyan olvasmányos regényt, amelyben a pesti srácok vakmerő kiállását, hazafias elkötelezettségét, romantikus hazaszeretetét mutatja be

A szerző azon kevés ötvenhatosok egyike, aki a magyar szabadságharc utáni évtizedekben Dél-Kelet Ázsiában fegyvert fogott és harcolt a fennmaradásukért küzdő kis népek oldalán, a kiirtásukra törekvő etnikai tisztogatást végrehajtó hatalmas túlerőben lévő soviniszta kormányerők ellen, sőt később még Afganisztánban is, ahol 31 év után ismét szembe nézett a világot félelemben tartó szovjet páncélos- és légierővel.

Cey-Bert Róbert Gyulával együtt, szeretettel várjuk a könyvbemutatóra!

Nagy József Barna, a Magyar Polgári Egyesület elnöke

Facebook
Érintő hírportál